"Ne zaman geleceksin anne?"

"Evi sakın satma!"

"Nerede bu çocuk?"

"Bana güvenip sakın yola çıkma."

"Aklımda yüzlerce şey vardı."

"Vazgeçilmez olacaksın hayatta."

FİLM HAKKINDA

Nedenleri saymaya bile fırsat tanımaz hayat. Bir şeyi yanlış yapsanız da müdahale etmez, sizi kendinizle baş başa bırakır. Değişememek de bir tür hastalığa dönüşebilir zamanla. Sevginin yerini nelerin aldığını da görmez bazen insan. Körleştiğini de.

Bir yol filmi değildir ama bir ailenin hayat içinde yol almasıdır. Bir şeyler keşfederken bilmedikleri sokaklarda, caddelerde kendi sınırlarını aşan insanların öyküsüdür.

Bazıları evden ayrılırken bildikleri şeyleri hayatta da tekrarlayacaklarından çok emindir ve bunu yüzlerce kez haykırırlar. Bazıları ise aynı evde yaşamış bile olsalar, hayatı bir mucize gibi kabullenirler ve sessiz kalırlar. Bazıları da bahçeleri aşıp çok ötelere gidebilir, hiç karşılaşacaklarını ummadıkları olaylarla baş başa kalmayı göze alabilir, kendilerini tanırken çok yakınlarını da hiç tanımamış olduğunu görebilirler.

Hikâyemiz büyük bir halkanın içinde dolaşıyor, nasıl oluştuğunun büyüsünü yansıtmaya çalışıyor. Ve kabuğu kırabilmenin, kopma ve ayrılmanın ne anlamlara geldiğini göstermeye çabalıyor…

84 min. // Türkiye // Dram // Renkli

Yönetmen
Görkem Yeltan
Oyuncular
Arzu Okay, Mehmet Güreli, Sema Poyraz, Gökçer Genç, Ayçıl Yeltan, Kaan Çakır, Turgay Aydın, Görkem Yeltan, Yasemin Zamanpur, Ilgaz Kocatürk, Alin Yeltan, Derin Yeltan
Yapımcı
Yalçın Akyıldız
Senarist ve Yapım Ortakları
Burcu Aktaş, Yalçın Akyıldız, Nilüfer Uğur Dalay, Görkem Yeltan
Proje Danışmanları
Mehmet Güreli, Cemil Ağacıkoğlu, Emre Arda
Senaryo Danışmanı
Derviş Şentekin
Görüntü Yönetmeni
Ercan Özkan
Kurgu
Çiçek Kahraman
Sanat Yönetmeni
Nilüfer Çamur
Orijinal Müzik
Yalçın Akyıldız
Sualtı Görüntü Yönetmeni
Mert Gökalp
Ses Kayıt
Ömür Müldür
Post Prodüksiyon
cinqueesei
Post Prodüksiyon Süpervizörü
Mauro Rodella
Colorist
Gianluca Ceresoli
Colorist Asistan
Pietro Comini
Görsel Efekt
Giorgio Poloni
Post Prodüksiyon Koordinatörü
Jordana Maurer
Ses Mixing ve Ses Tasarım
Diego Schiavo
DCP Baskı
Ermanno Guida - Redigital Rome

GÖRKEM YELTAN

Konservatuar tiyatro bölümü mezunu olan Görkem Yeltan çeşitli diziler, filmler ve oyunlarda rol aldı. Oynadığı Uzak İhtimal ve Eylül filmleriyle 16 ve 18. Altın Koza Film Festivallerinde “En İyi Kadın” oyuncu ödülüne layık görüldü. Senaryo ekibinde yer aldığı Uzak İhtimal filmiyle 28. İstanbul Film Festivali’nde “En İyi Senaryo” ödülünü aldı. Film, Rotterdam Film Festivali’nde “En İyi Film” ödülüne layık görüldü. Yurtdışında ve uluslararası film festivallerinde jüri üyeliği yaptı.

İki gazetede çocuk edebiyatına ilişkin makaleler yazan yazarın yayımlanmış on altı çocuk kitabı var. Şarkı sözü yazarlığı da yapmıştır. Yeltan’ın Yemekteydik ve Karar Verdim isimli filmine Kültür Bakanlığı ilk yönetmenlik desteği vermiştir.

"Sevdiğin işi mi yapacaksın, mecbur olduğunu mu..."